Sportovní vyžití

Možnosti sportovních aktivit v Mariánských Lázních

TENIS

tenis_01 pruhledny_01 Možnost využití kurtu v tenisovém areálu Tennis Agens, vzdáleném od hotelu cca 20 min chůze. Možnost zprostředkování trenéra.

SPINNING

spinning_01 pruhledny_01 Pokud jste zvyklí na své hodiny a neradi byste mimo svůj domov svůj zvyk porušili, jsme tu pro Vás a zajistíme Vám hodinu spinningu. (nutnost včasného objednání)
www.club-s.cz

KOLA

cyklo_01 pruhledny_01 Mariánské Lázně a jejich okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras na Tepelsku navazujících na cyklotrasy Euregia Egrensis lákají poznávat okolní přírodu nebo různá historicky zajímavá místa.

Trasa č. 1 (31,2 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Ovesné Kladruby - Mrázov - Klášter Teplá - Betlém - Mrázov - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama)
Trasa č. 2 (19,7 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Podhorní vrch - Podhorní hájenka - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama)
Trasa č. 3 (21,9 km, pouze MTB)
Mariánské Lázně (Panorama) - Závišín - Milhostov - Milhostovské mofety - Tabákový mlýn - okolo Lazurového vrchu - Holubín rozcestí před Martinovem - Vlkovice - hájenka U Müllerů - Mariánské Lázně (Panorama)
Trasa č. 4 (20 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen) - alej Svobody - Lázně Kynžvart žst. - Zámek Kynžvart - Lázně Kynžvart - okolo Holiny - Stoh - Smetanova alej - Mariánské Lázně (Lesní pramen)
Trasa č. 5 (16,8 km)
Mariánské Lázně (Chopinova ul.) - myslivna Králův kámen - Bašusova cesta - rozcestí Bašus - Kladská - myslivna Králův Kámen - Mariánské Lázně (Chopinova ul.)
Trasa č. 6 (25,2 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.) - vodárna - Duncanova vyhlídka - Myslivna Králův Kámen - Modrý kámen - Pod Popravčí loukou - potok Rota - Prameny - Nimrod - rozcestí u Myslivny - Polom - Kamzík - Geologický park - Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.)

GOLF

golf_01 pruhledny_01 Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18-jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa.
Je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech.

V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou.
Další golfová hřiště se nachází v Teplé (cca 12 km), Františkových Lázních (cca 35 km), Karlových Varech (cca 40 km), Lázních Kynžvartu (cca 15km).
http://www.golfml.cz/

KONĚ

kone_01

pruhledny_01

Jezdecká společnost se nachází v areálu u hotelu Krakonoš. Zajišťuje výcvikové hodiny pro začátečníky popř. vyjížďky pro pokročilé. Pro milovníky a skutečné znalce koní je zde možnost navštívit jezdeckou akademii SOŠ. Je možné prohlédnout si stáje, halu a po domluvě jet i na koni na vyjížďku.

NORDIC WALKING
Je chůze se speciálně navrženými holemi a přináší velice efektivní pohyb. Vede ke zvýšení kondice bez ohledu na věk a pohlaví. Na hotelové recepci Vám vycházku objednáme.

OSTATNÍ
Jachting
Milovníky vodních sportů láká 60 hektarová vodní plocha rybníku Regent, který se nachází 7 km od Mariánských Lázní. V areálu místního jachtařského oddílu je mj. klubovna s krbem, prostorná loděnice, chaty, hřiště.

Lanové centrum

lanove_centrum_01 pruhledny_01 Dobrodružné lanové centrum a laňáček bylo pro Vás otevřeno 1.května 2009. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé. Pro nejmenší (děti od 3let) je připraven laňáček - překážková dráha plná dobrodružství i pro ty nejmenší.

To vše najdete cca 500 metrů od hotelu Flora, vedle geologického parku v areálu tenisového klubu u Lesního pramene. Další lanové centrum se nachází 25km od hotelu, ve vesnici Dolní Polžice, jehož součástí je i vyhlášená restaurace s překrásnou terasou a výhledem do okolí.
www.lanovecentrum.eu

LYŽOVÁNÍ

Sjezdové lyžování

sjezd_lyzovani_01 pruhledny_01
SKI AREA Mariánské Lázně - to jsou kvalitní lyžařské terény od „modré“ až po „černou“.
2 vleky, kabinová lanovka. Více na www.skiarea.cz. Lyžařská škola i školička pro nejmenší lyžaře a snowboardová škola
www.skiarea.cz

Běžky

bezky_01

pruhledny_01

• Lyžařský běžecký areál Golf
Úprava stop - 90% tratí má 2 stopy, to znamená, že upravit je třeba asi 90 km stop.
Běžně jsou upraveny stopy kolem Golfu + přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa. Pokud napadne sníh, trvá cca. 3 dny, než jsou upraveny kompletně všechny stopy. Např. červená trať vedoucí k Rájovu a tratě pro bruslení jsou ve volném prostranství a jsou tedy nejnáročnější na údržbu - při sněhu a větru se tvoří závěje a sněhové jazyky.

• Nástupní místa
Golfové hřiště – centrum areálu s parkovišti aut, spojení z centra města autobusovou linkou a kabinkovou lanovkou k hotelu Krakonoš
Hájenka Králův kámen – spojení autobusem (linka Mariánské Lázně – Prameny)
Pension Nimrod – parkoviště aut
další informace...

Další možnosti:
BOWLING - BRUSLENÍ - DLOUHÁ PLOCHÁ DRÁHA - LOV - SQUASH - RYBOLOV

 

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.
Ok